Pobyt w Grand Amazon Lodge – Iquitos, Peru

Ucieczka do Amazonii podczas zwiedzania Peru to naprawdę wyjątkowe przeżycie, które nie tylko umili Twój czas, ale przede wszystkim zadba o to, aby wspomnienia z tak wyjątkowej podróży były niezapomniane. 

W peruwiańskim lesie deszczowym, który obejmuje ponad połowę kraju, znajdują się trzy regiony: Tambopata, Manu i Iquitos, które posiadają niezbędną infrastrukturę turystyczną i oferują tzw. wycieczki zorganizowane, bo powiedzmy sobie szczerze, chyba nie chcesz zwiedzać dzikiej dżungli na własną rękę ;). Każdy z tych wyżej wymienionych obszarów ma swoje specyficzne cechy i oferuje unikalną faunę i florę, która przyciąga inną publiczność. 

Tambopata, Manu czy Iquitos?

Grand Amazon Lodge, Iquitos. Panorama zdjęcia z drona.

Rezerwat Tambopata znajduje się w południowo- wschodniej części kraju, na granicy z Boliwią i jest uważany za najlepszą dżunglę w Amazonii w Peru pod względem łatwości dostępu, standardów zakwaterowania oraz możliwości obserwowania dzikiej przyrody. Punktem wyjścia do rezerwatu jest miasteczko Puerto Maldonado, do którego można dostać się krótkimi lotami z Limy lub Cusco. W rezerwacie Tambopata znajduje się kilka domków, które różnią się od siebie luksusem, a co za tym idzie przedziałem cenowym.

Park Narodowy Manu znajduje się w południowo – wschodniej części peruwiańskiej Amazonni (blisko Rezerwatu Tambopata) i jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. 

Iquitos to miasto w dżungli położone w północno – wschodnim zakątku Peru, które uważane jest za “prawdziwą” Amazonię. Wyjątkowość Iquitos tkwi w tym, iż jest to jedyne miasto na świecie, całkowicie niedostępne dla ruchu drogowego, więc otaczające go dżungle pozostają w dużej mierze nietknięte i dzikie. 

Domyślam się, że wybór regionu amazońskiego lasu deszczowego w Peru może być naprawdę trudny dlatego dla ułatwienia odsyłam Cię do artykułu, który znalazłam tutaj i który w bardzo fajny sposób wymienia i porównuje wszystkie wady i zalety danego obszaru.

Grand Amazon Lodge & Tours. Nasze schronisko w środku dżungli w Iquitos

Nasza pierwsza przygoda w lasach deszczowych Amazonii musiała być jak najbardziej autentyczna i dlatego też na nasz pobyt w peruwiańskiej dżungli wybraliśmy schronisko Grand Amazon Lodge & Tours, które znajduje się 150 km w górę Amazonki od miasta Iquitos (około 3 godzin od Iquitos).

Zdjęcie schroniska zrobione dronem 

Na oficjalnej stronie internetowej Grand Amazon Lodge & Tours widnieją różne pakiety wycieczkowe, które można dostosować do swoich potrzeb. Osobiście skorzystaliśmy z pakietu drugiego (4 dni i 3 noce). 

Wszystkie pakiety są all-inclusive i obejmują: 

Odbiór z lotniska bądź z hotelu w Iquitos

Transport (furgonetka + łódź) do schroniska w pierwotnym lesie deszczowym Amazonki

Prywatny domek nad rzeką z balkonem, hamakiem i prysznicem

Trzy posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja) + całodobowy dostęp do kawy, herbaty i wody pitnej

Trzy zajęcia dziennie (wycieczki łodzią, treking, wizyta w wiosce) w towarzystwie dwóch prywatnych przewodników (w tym 1 anglojęzyczny).

Transport na lotnisko lub do hotelu w Iquitos. 

Domki rezerwatu z zewnątrz

Domki rezerwatu są bardzo klimatyczne. Każdy domek posiada balkon z hamakiem, z którego wspaniale było korzystać w przerwach między wycieczkami w głąb dżungli.

W rezerwacie byliśmy w okresie suchym. W porze deszczowej domki stoją w wodzie z rzeki.

Wnętrze domków

Wnętrze domków jest bardzo przestronne i wygodne. Domki wyposażone są wygodne łóżka, krzesełka, stolik i w całkiem nowoczesną łazienkę (prysznic tylko zimna woda ;)) Elektryczność w domkach dostarczana jest dzięki panelom elektrycznym. 

Sypialnia z łazienką

Wspólny salon z jadalnią i barem. Tutaj delektowaliśmy się pysznymi posiłkami, które przygotowywał dla nas kucharz z teamu Grand Amazon.

Podsumowanie

Pobyt i wszystkie doświadczenia w lesie deszczowym Amazonii były piękną przygodą i wspaniałą lekcją. Personel grupy Grand Amazon Lodge & Tours zadbał o to, abyśmy ich dom opuścili z ogromną ilością niezapomnianych doznań. Antonio nasz anglojęzyczny przewodnik w doskonały sposób pokazał nam życie w dżungli, a kierowca łodzi (Pan z maczetą, o którym mogłeś przeczytać w poprzednich wpisach) w bezpieczny sposób przetransportowywał nas przez rzekę i zawsze zatrzymywał się, aby zobaczyć dziką przyrodę. Bez nich i ich zdolności do dostrzegania zwierząt prawdopodobnie nie wiele byśmy zobaczyli.

Więcej na temat rezerwatu i wycieczek all inclusive znajdziesz na oficjalnej stronie Grand Amazon Lodge & Tours.

 

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *