Co zobaczyć w Los Angeles. Atrakcje i najciekawsze miejsca LA

Powrót z podróży po USA uświadomił mi jedno, nigdy, ale to nigdy nie sugeruj się opiniami osób trzecich o danym miejscu. To, co dla jednych jest fajne i warte zachodu wcale nie musi podobać się Tobie. Tak było z niektórymi parkami w Stanach Zjednoczonych i tak samo jest z miastem Los Angeles. 

Kiedy jakieś miejsce staje się mocno sławne, często szybko staje się oklepane, ale przecież nie same atrakcje czynią pewien region pięknym. Oprócz najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych są jeszcze inne czynniki, które wpływają na fajność miejsca. Warunki atmosferyczne, położenie terenu, ludzie. Świetna pogoda (około 292 słonecznych dni w roku!), teren otoczony plażami i górami, swobodnie nastawieni mieszkańcy. Te 3 czynniki, które wymieniłam, są dla mnie wystarczające, by powiedzieć Wam, iż, mimo że to ogromne miasto nie jest tak idealne, jak często widzimy w telewizji to coś w sobie ma. 

Tak naprawdę tylko jedna rzecz mnie zaskoczyła i rozczarowała. Bezdomni, ogrom ludzi bezdomnych, których nie sposób nie zauważyć, bo tak naprawdę są wszędzie. To miasto ma tak duży kontrast, że aż ciężko w to uwierzyć. Z jednej strony bogacze i przeogromne wille z drugiej zaś strony ludzie bez dachu nad głową, śpiący na ziemi bądź tułający się z wózkiem wypełnionym przeróżnymi rzeczami, które zapewne są ich całym i jedynym dorobkiem. To był bardzo przykry widok, który nasuwał i nadal nasuwa całą rzekę pytań.  Przejdźmy jednak do samego miasta.

Czy wiesz, że...

 • Początkowo Los Angeles nazywało się “El Pueblo de Nuestra Senora Reina de los Angeles sobre el Rio Porciuncula” co z hiszpańskiego znaczy “Miasto naszej pani królowej aniołów nad rzeką Porciuncula”
 • Los Angeles posiada kilka pseudonimów takich jak: LA, City of Angels, La La Land
 • Mieszkańcy Los Angeles nazywani są Angelenos
 • Los Angeles nie zawsze było krainą show-biznesu. Pierwotna lokalizacja przemysłu rozrywkowego znajdowała się w Atlantic City. To za sprawą Thomasa Edisona przemysł filmowy przeniósł się do LA. Edison posiadał większość patentów filmowych w kraju i ustanowił monopol na wszystkie aspekty tworzenia filmów. Młodzi producenci nie mieli łatwo by rozwijać swoje działalności, gdyż bardzo szybko mogliby zostać pozwani o naruszenie praw do filmów. Chcąc uciec od Edisona, młodzi filmowcy przenieśli się do Los Angeles, gdzie znaleźli wolność od jego roszczeń, tanią ziemię, i dobre warunki zarówno klimatyczne, jak i położenia terenu.

Informacje praktyczne

ROZKŁAD/ STRESZCZENIE 2 DNI NASZEGO POBYTU W LA.

Nasza wizyta w Los Angeles trwała dwa dni. Po LA poruszaliśmy się głównie samochodem, który wypożyczyliśmy na potrzeby całej podróży po USA.

Dzień Pierwszy:

Z hotelu do Santa Monica pojechaliśmy Uberem. ( Dlaczego Uberem? Taka była decyzja Chrisa, która szczerze mówiąc, nie do końca mi się spodobała :). Chris stwierdził, że lepiej jest wynająć Uber, bo nie wiadomo jak to będzie na miejscu z parkingami itd. Na miejscu okazało się, że z parkingami nie byłoby najmniejszego problemu, ale nieważne. Tak więc konkluzja, jeżeli macie auto to proponuje z niego korzystać. Metro nie szczyci się dobrą opinią, a Uber też super tani nie jest, jeśli chodzi o korki, to wiadomo, jest to duże miasto, więc korki są i będą, to, czy przemieszczacie się Uberem, czy Waszym autem nie w tej sprawie wiele zmieni.

Z Santa Monica do Venice Beach (i odwrotnie) wypożyczyliśmy rowery. Los Angeles to miasto aktywnego trybu życia. Gdziekolwiek się nie rozejrzysz, widzisz ludzi uprawiających sport. Oprócz surfingu, fitnessu na plaży, licznych szlaków spacerowych również kolarstwo jest tutaj bardzo  popularne, a nadmorska trasa wzdłuż Santa Monica jest wręcz idealna, aby pokonać ją rowerem. Po naszym pierwszym doświadczeniu i zwiedzaniu San Francisco rowerem również w Los Angeles postanowiliśmy wypożyczyć ten środek transportu. Naprawdę polecamy iść Wam naszymi śladami, dzięki takim wycieczkom fajnie poznaje się miasto. 

Po zwiedzeniu tego, co chcieliśmy, wróciliśmy do Santa Monica, zwróciliśmy wypożyczone rowery i zamówiliśmy Ubera, który zawiózł nas do naszego hotelu (noclegi z naszej całej podróży znajdziecie tutaj)

Z hotelu już naszym autem pojechaliśmy na parking i stamtąd ruszyliśmy na 2 -3-godzinny spacer do znaku Hollywood (wpis o tej wycieczce z wszystkimi ważnymi info się jeszcze pojawi 😉 Po spacerze pojechaliśmy do Griffith Observatory. A na koniec dnia zjedliśmy kolacje w Farmers Market.

Drugi dzień:

Z samego rana pojechaliśmy na Hollywood Walk of Fame (auto zaparkowaliśmy tutaj). Wydaje mi się, że Aleje Gwiazd najlepiej odwiedzić jest wcześnie -miejsce mega turystyczne, więc może być tłoczno. Potem udaliśmy się do studia filmowego Warner Bros, również tutaj polecam być nie za późno. Po zwiedzaniu Warner Bros pojechaliśmy do Beverly Hills. Następnie odwiedziliśmy kilka adresów z muralami i na koniec dnia podobnie jak dzień wcześniej pojechaliśmy na kolację do Farmers Market. 

Trzeciego dnia, zanim opuściliśmy Los Angeles, pojechaliśmy do parku Lake Hollywood Park, po zdjęcie na tle znaku Hollywood (ostatnie zdjęcie tego wpisu to zdjęcie z tego właśnie punktu)

BILETY ATRAKCJI W LA:(pamiętajcie, że ceny zawsze mogły ulec zmianom)

Warner Bros 72$ od osoby plus 13.99$ parking, bilety kupiliśmy na miejscu! Jeśli podróżujecie poza sezonem i jesteście w LA, w ciągu tygodnia nie musicie rezerwować biletów z półrocznym wyprzedzeniem, jeśli jednak chcecie mieć pewny wstęp to bilety można zamówić tutaj.

Wypożyczenie rowerów za 2 h 20$ /od osoby tutaj.

Griffish Observatory wstęp do budynku i teleskopów jest zawsze bezpłatny. Jeżeli jesteście autem jedyne, za co musicie zapłacić to parking w cenie 10$. 

PRZYDATNE APLIKACJE: (w dzisiejszych czasach aplikacje na telefonach bardzo ułatwiają życie, dlatego tutaj wymienię kilka, z których możecie w czasie waszego pobytu w LA korzystać)

Discover Los Angeles. Aplikacja pomaga znaleźć rzeczy do zwiedzania, a także restauracje, sklepy,  plaże.

SpotHero. Aplikacja pomaga dotrzeć wszędzie, łatwiej, umożliwiając szybkie i wygodne znajdowanie i rezerwowanie miejsc parkingowych w dużych miastach w USA

UBER (tańszy i bardzo popularny w USA rodzaj taksówki)

Los Angeles, miejsca i atrakcje, które warto zobaczyć:

1. MOLO W SANTA MONICA I PARK PACIFIC.

Santa Monica to ogromna plaża biegnąca wzdłuż miasta Santa Monica. Znajduje się tu słynne na cały Świat molo, które jest jednym z największych pomostów w USA i ma ponad 100 lat. Dodatkową atrakcją jest tutejszy Pacific Park wraz z kolejką górską i “Pacific Wheel” (pierwszym diabelskim młynem zasilanym energią słoneczną). Na południe od molo znajduje się pierwotna “oryginalna” z lat trzydziestych zewnętrzna siłownia plażowa Muscle Beach, która w latach pięćdziesiątych została przeniesiona do Venice. My w Santa Monica pojawiliśmy się dosyć wcześnie, dzięki temu nie było jeszcze tłumów. Wam proponuje spróbować być tu o dwóch porach dniach, rano i wieczorem, kiedy karuzele są oświetlone. Wydaje mi się, że miejsce to jest wtedy bardzo klimatycznie i możecie poczuć się jak w filmowym wesołym miasteczku. 

Na molo w Santa Monica nakręcono sporo produkcji filmowych m.in:

“Forrest Gump” (1994). Kiedy pojawia się molo?  Forrest Gump biegnie na dużą odległość, gdy zatrzymuje się na molo w Santa Monica, wygląda na zewnątrz, a następnie decyduje się kontynuować bieg. 

“Rocky III” (1982). Kiedy pojawia się molo? Po treningu w siłowni Apollo Rocky i Apollo ścigają się po piasku na plaży Santa Monica w kierunku molo.

“Titanic” (1997). Kiedy pojawia się molo? Jack próbuje zaimponować Rose, opowiadając o tym, jak dzielnie jechał kolejką górską na molo. Jednak w prawdziwym życiu kolejka górska, o której wspomina, została zbudowana dopiero cztery lata po zatonięciu Titanica.

Santa Monica. Ocean, piasek, góry w tle i zabawa w wesołym miasteczku.

Molo w Santa Monica to koniec słynnej Route 66. Route 66 powstała w 1926 roku jako połączenie między Chicago i Los Angeles. Po wielu spekulacjach na temat końca drogi w Santa Monica w 2009 roku Route 66 Alliance ogłosiła Santa Monica Pier dumnym właścicielem tytułu. 

2. PLAŻA, DEPTAK I KANAŁY VENICE.

Venice Beach to najpopularniejsza plaża w Los Angeles, która znajduje się na południe od plaży Santa Monica. Mimo że obie plaże leżą od siebie naprawdę bardzo blisko, to bardzo się od siebie różnią. Ze względu na sklepy, restauracje oraz hotele, Santa Monica uważana jest za plażę bardziej luksusową. To, co jednak przewyższa Venice nad jej sąsiadką to zdecydowanie jej bardziej wyluzowany, kalifornijski klimat, który panuje na słynnej promenadzie Venice Beach Boardwalk, zwanej również Ocean Front Walk. Denzel Washington powiedział o Los Angeles “To miasto, w którym każdy jest gwiazdą” i powiem Wam, coś w tym jest. Spacerując po promenadzie, miniecie na swojej drodze, niesamowicie różnych ludzi, z wieloma niekiedy dziwnymi talentami, ale uwierzcie mi, bez znaczenia czy jesteś ulicznym artystą, który malując obrazy, śpiewając lub tańcząc, zbiera drobne do kapelusza, czy też prężysz mięśnie w plażowej siłowni, czy może skaczesz na deskorolce bądź unosisz się na desce surfingowej po falach oceanu… zwracasz na siebie uwagę i jesteś podziwiany.

Tuż przy 25 ulicy w Venice Beach znajdują się Venice Beach Canals. Są sztuczne kanały biegnące wzdłuż dzielnicy mieszkalnej. To taka mała część Włoch w Kalifornii założona przez milionera tytoniowego w 1905 roku gdzie można spacerować uroczymi wąskimi alejkami i podziwiać odnowione zabytkowe domy. 

Bedąc w Venice warto na chwilę zatrzymać się przy Muscle Beach oraz Skatepark, a także posiedzieć na ciepłym piasku i zrobić kilka zdjęć na tle symbolicznych niebieskich budek ratowników Baywatch. 

MUSCLE BEACH VENICE, czyli siłownia na plaży, która działa od 1951 roku i została utworzona po tym, jak wcześniejsza “oryginalna” Muscle Beach w Santa Monica została zamknięta. Miejsce sławi się tym, że to tutaj trenował sam Arnold Schwarzenegger. To miejsce, gdzie można, poćwiczyć, albo chociaż poobserwować niezłych kalifornijskich mięśniaków 😉

Venice Beach to miejsce, gdzie narodziła się kultura deskorolkowa. Kultura stworzona przez młodych chłopaków zwanych Z-Boys, którzy w wolnym czasie w oczekiwaniu na odpowiednie fale do surfingu postanowili wykorzystać swoje deski i imitować wodne szaleństwo w pustych, opuszczonych basenach. SKATEPARK VENICE  to ogromny basen przeznaczony do sportów deskorolkarskich. To jeden z nielicznych skateparków na świecie zlokalizowanych na plaży. Budowa tej betonowej misy trwała 10 miesięcy i kosztowała ponad 3 miliony dolarów. Skatepark został otwarty w 2009 roku i praktycznie codziennie można podziwiać w nim młodych ludzi szalejących na deskach czy rolkach.

Venice Beach

BARBIE BEACH HOUSE. Zanim oddaliśmy rowery, pokusiliśmy się, aby zobaczyć nadmorski, trzypiętrowy różowo-fioletowy dom przypominający domek dla lalek Barbie. Krążą plotki, że dom, został wybudowany dla nieżyjącej już Ruth Handler twórczyni lalek Barbie. 

Lokalizacja miejsca: 1341 Palisades Beach Rd, Santa Monica, CA 90401

 

3. HOLLYWOOD SIGN.

9 liter o wysokości 13.7 metra to chyba największa wizytówka Los Angeles i symbol amerykańskiego przemysłu filmowego. Dla niektórych znak Hollywood może wydawać się lekko przereklamowany, ale zdecydowanie jest to obowiązkowy punkt każdej pierwszej wizyty w Los Angeles. 

Historia znaku jest dosyć ciekawa i zasługuje na osobny wpis. Tutaj chciałabym jeszcze tylko dodać, że jeśli macie czas i chcecie go w jakiś fajniejszy sposób wykorzystać, to koniecznie wybierzcie się na szczyt góry, na której zostały umieszczone słynne litery.  Co prawda, stojąc na wzgórzach, znak stoi do nas tyłem i nie ma szans, by podejść do niego bliżej, ale panorama na LA i sama satysfakcja dotarcia tak blisko do liter jest przeogromna.

Wędrówka w pełnym słońcu nie zawsze była łatwa, ale tak już mamy, że nasze wakacje są intensywne 🙂

Panorama na zdjęciu nie do końca mi wyszła (nie wiem, czy zawiodło światło, ustawienia czy braki w posługiwaniu się programem LR), ale co tam ważne jest to, że tam byliśmy i widzieliśmy piękniej własnymi oczami.

Chociaż film “Friends With Benefits” z Justin Timberlake i Mila Kunis nie jest jakoś super stary, to chyba właśnie on zrodził we mnie marzenie, aby stanąć własną stopą/ buciorem na tych sławnych wzgórzach. Nasz pobyt w LA nie mógł zakończyć, bez szalonej wyprawy do wielkich liter HOLLYWOOD.

Kto oglądał film “Friends With Benefits” domyśla się, że to zdjęcie to taka wisienka na torcie 🙂

4. GRIFFITH OBSERVATORY

Wysoko na wzgórzu z widokiem na Los Angeles znajduje się najpopularniejszy zabytek Los Angeles, który jednocześnie jest jednym z najważniejszych obserwatoriów publicznych na świecie. Jedną z fajniejszych rzeczy, które można zobaczyć w obserwatorium, jest cewka Tesli, której błyskawice ekscytują o każdej pełnej godzinie, wahadło Foucault oraz oglądanie nocą, księżyca, planet  i innych najjaśniejszych obiektów naszej galaktyki za pomocą 12-calowego teleskopu Zeissa. Dodatkowo samo miejsce zarówno w dzień, jak i pewnie w nocy oferuje przepiękny widok na miasto oraz znak Hollywood, tutaj kręcono słynne sceny do filmu “La La Land”

Wahadło Foucault to instrument naukowy, który został zaprojektowany do zademonstrowania obrotu Ziemi. Wahadło jest zawieszone na 40-metrowym kablu, który jest przymocowany do ponad 100-kilogramowej kuli z brązu, która kołysze się w stałym kierunku, podczas gdy Ziemia obraca się pod nim.

Widok na Los Angeles z Griffith Observatory

Widok na znak Hollywood z Griffith Observatory 

5. HOLLYWOOD WALK OF FAME (Aleja Gwiazd)

Tej atrakcji chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Ikona Hollywood i najsłynniejszy chodnik na Świecie, po którym można chodzić i oglądać pięcioramienne gwiazdki, reprezentujące osiągnięcia celebrytów w przemyśle rozrywkowym. Gwiazdki zawierają nazwiska artystów, od gwiazd filmowych po postacie fikcyjne takie jak np. Mickey Mouse, Królik Bugs, Kaczor Donald.

Na tę chwilę Aleja Gwiazd posiada aż 2600 gwiazd. Jeśli jesteście fanami jakiegoś specjalnego artysty, to znalezienie miejsca, w którym znajduje się dana gwiazda, może zabrać Wam sporo czasu. Tutaj z pomocą przychodzi wyszukiwarka gwiazd, która w naszym przypadku sprawdziła się rewelacyjnie. 

Każdego roku do komisji selekcyjnej Hollywood Chamber of Commerce Walk of Fame trafia średnio 200 nominacji. Każdy, nawet fani, może nominować każdego, kto jest aktywny w dziedzinie rozrywki. Jednak nominowany musi zatwierdzić nominację i uwaga! Zapłacić za swoją gwiazdkę :), a suma nie jest mała i z roku na rok rośnie.

To co, macie jakieś pomysły na nominacje?
Uwielbiam, od zawsze!

6. TCL. CHINESE THEATER (Teatr Chiński)

To jedno z najstarszych kin w Hollywood, w którym niegdyś wręczano Oskary. Od 1927 roku w tym budynku odbywają się najważniejsze premiery filmowe. To tutaj największe Gwiazdy Hollywood oglądają swoje filmy.

Przed Teatrem na dziedzińcu na betonowych płytkach można zobaczyć podpisy oraz odbicia butów znanych aktorów i bohaterów filmowych. 

7. STUDIO FILMOWE

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, jak powstają największe, a także te mniejsze produkcje filmowe, koniecznie skorzystajcie z okazji i wybierzcie się, chociaż do jednego z ciągle pracujących studio filmowych w Burbank w Kalifornii. My zastanawialiśmy się między Universal Studios i Warner Bros Studio. Ze względu na serial “Przyjaciele” nasz wybór padł na ten drugi. Chociaż wycieczka do tańszych nie należy, to wydaje mi się, że warto zobaczyć to miejsce i wkroczyć w świat, który tak dobrze znamy z kina czy Netflix. Przygoda rozpoczyna się krótkim filem przedstawiającym historię Warner Bros. Po kilku minutach poznaliśmy naszego przewodnika i udaliśmy się do małego pojazdu, którym zwiedzaliśmy poszczególne miejsca w WB.

Historyczna wieża ciśnień Warner Bros

W drodze po nowe doświadczenia

Nasz przewodnik przypominał wyglądem samego Johnny Depp, dzięki temu zwiedzanie było jeszcze przyjemniejsze

Zaplecze Warner Bros to szereg ulic mieszkalnych, które wykorzystywane są do produkcji różnych lokalizacji. Tutaj nagrywane są sceny od Nowego Yorku po Francję. Niesamowite jak jesteśmy czasami robieni w “balona”. Myślimy, że aktorzy biegają np. po Nowojorskim Central Park, a tymczasem jest to mały “ogródek” w WB 🙂 

 Nowojorski Central Park i busiki, którymi podróżowaliśmy

Nr 24. Sala “Przyjaciół”, tutaj nakręcono 10 sezonów tego czadowego serialu

🙂

W kilku punktach naszej trasy mogliśmy wysiąść z pojazdu, aby zwiedzić muzeum motoryzacyjne i podziwiać Batmobile z filmu “Batman”

Piękne kostiumy, rekwizyty z filmów i bajek, to wszystko można tutaj zobaczyć. 

Kostium Aquamana, noszony przez Jasona Momoa, z filmu z 2018 roku.
Aragog, z wystawy o Harrym Potterze w archiwum Warner Bros
Rekwizyty Harry'ego Pottera, z wystawy Warner Bros
Zgredek, skrzat domowy, z wystawy o Harrym Potterze w archiwach Warner Bros
Oryginalne postacie z filmu animacyjnych takich jak „The Scooby Doo Show”, "The Flintstones"
Zepsuta winda z "The Big Bang Theory"
Z tysięcy scenariuszy pisanych i przesyłanych każdego roku tylko niewielki procent trafia do fazy rozwoju
Yee, zdobyłam swojego pierwszego Oskara, nawet pokazali jak prawidłowo go trzymać!

Czas na kawę w Central Perk

Najfajniejsze było posiedzieć na sławnej kanapie z planu autentycznej kawiarni Central Perk z serialu “Przyjaciele”

8. Beverly Hills

To jedna z najbardziej znanych dzielnic Los Angeles, gdzie znajduje się słynny kod pocztowy 90210. Dla mnie (wielkiej fanki serialu Beverly Hills 90210 oraz Pretty Women) odwiedzenie tego miejsca było koniecznością. Tutaj również znajduje się sławne Rodeo Drive – mekka celebrytów i idealne miejsce na zakupy z wyższej półki. Jeżeli spacerując po LA, nie spotkałeś sławnego muzyka bądź aktora, w tym miejscu nadal masz szansę. My tego szczęścia nie mieliśmy, ale jest też duże prawdopodobieństwo, że kogoś nie rozpoznaliśmy :P. Ciekawostką jest, że niegdyś całe Beverly Hills było hiszpańskim ranczem fasoli. Pierwszy dom tutaj powstał w 1907 roku.

Oto one, znaki rozpoznawcze słynnej i drogiej dzielnicy handlowej w Beverly Hills. Dzielnicy gdzie znajdziemy wszystkie luksusowe marki takie jak Armani, Tiffany, Jimmy Choo itp

Rodeo Drive Steps

Więcej na temat samego miasta Beverly Hills znajdziesz w innym moim wpisie tutaj.

9. MURALE LOS ANGELES

Uwielbiam sztukę na ścianie. Wszelkiego rodzaju graffiti, murale cokolwiek. W Los Angeles można znaleźć wiele pięknych dzieł sztuki. Tak naprawdę możecie je znaleźć w całym LA, na Melrose Avenue (ulicy handlowej), w okolicach Venice, czy w Arts Discrit (dzielnicy sztuki) w Centrum. 

Gdzieś w LA, prawdopodobnie w rejonach Melrose Avenue…

CALIFORNIA DREAMING

Gdzie go znaleźć: 3423 S. La Cienega Blvd., Los Angeles, CA 90016

Jak MIASTO ANIOŁÓW to muszą być skrzydła! THE ANGEL WINGS

Gdzie go znaleźć:  7767 Melrose Ave., Los Angeles, CA 90046

 

Gdzie zjeść w Los Angeles?

10. THE ORGINAL FARMERS MARKET I THE GROVE

To historyczny targ rolniczy, gdzie znajduje się mnóstwo straganów i lokali gastronomicznych ( m.in. kuchnia amerykańska, latynoamerykańska i azjatycka). Targ jest otwarty przez 7 dni w tygodniu i można tam nie drogo a dobrze zjeść. My to miejsce odwiedziliśmy dwa razy. Obok targu znajduje się centrum handlowe The Grove. Również fajne miejsce ze sklepami i restauracją The Cheesecake Factory, która oferuje przepyszne serniki. 

Kolacja w Farmers Market i deser w The Cheesecake Fac tory (The Grove) to idealne zestawienie!

Sernik GHITARDELLI  mocno wiśniowy, na warstwie ciasta krówkowego, wypełniony wiśniami i czekolada Ghirardelli (POLECAM!!!)

Tylko spójrzcie jaki wybór w sernikach! Chyba dobrze, że tam nie mieszkam 🙂

Lake Hollywood Park

Uff, dotarliśmy do końca, mam nadzieję, że wpis się Wam podobał i, że znaleźliście tu kilka fajnych informacji. 

 

Pozdrawiam i do następnego wpisu 🙂

TEN WPIS JEST CZĘŚCIĄ SERII POSTÓW NASZEJ PODRÓŻY PO AMERYCE Z 2019 ROKU

Jeśli jesteście ciekawi, jak wyglądała nasza podróż, koniecznie odwiedźcie wpis 

>>> American Road Trip Plan podróży dzień po dniu + Mapa                                                                                                                                                                                                                              po więcej wpisów z tej seri zapraszam Was do zakładki PODRÓŻE>USA

 

4 gedachten over “Co zobaczyć w Los Angeles. Atrakcje i najciekawsze miejsca LA”

 1. Dzień dobry !
  Czy mogę prosic o adres parkingu w pobliżu Walk of Fame ? Niestety odnośnik nie działa !:(
  Super wpis, duuużo przydatnych informacji !:)

  1. Witaj. Skorzystaj z informacji na stronie https://www.way.com/los-angeles/hollywood-walk-of-fame-parking. Masz na tej stronie fajny wykaz różnych parkingów, zarówno tych płatnych, jak i bezpłatnych (te bezpłatne tez mogą być atrakcyjne, jeżeli np. masz więcej czasu i możesz sobie pozwolić na spacer albo w pobliżu parkingu znajduje się metro, którym w niespełna 5 minut dostaniesz się do Walk of Fame). Cieszę się, że wpis się podobał. Pozdrawiam Agnieszka

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *